Facebook

YouTube

ul. Drzymały 16, 64-200 Wolsztyn, tel. 68 384 20 23
Polish English French German Russian

logo niepodleglo

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA AIDS 2018

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia dzień 1 grudnia ustanowiono Światowym Dniem AIDS. Jest to dzień, który ma na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na niestety ciągle aktualny problem epidemii zakażeń wirusem HIV, ale także jest elementem solidarności z osobami żyjącymi z wirusem HIV i chorymi na AIDS.

Z tej okazji 30 listopada 2018 r. w Wolsztyńskim Domu Kultury, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wolsztynie wspólnie ze Starostą Wolsztyńskim zorganizowali obchody Światowego Dnia AIDS. W ramach obchodów odbyła się Międzypowiatowa Olimpiada Wiedzy o Zakażeniach Wirusem HIV i Chorobie AIDS „Czy wiesz wszystko o HIV i AIDS?”. Olimpiada została zorganizowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wolsztynie, Nowym Tomyślu oraz Grodzisku Wielkopolskim. W olimpiadzie udział wzięło 16 uczniów klas II szkół ponadgimnazjalnych z ww. powiatów. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z pytań zamkniętych i otwartych. Komisja konkursowa w składzie: Marta Kaźmierczak (Starostwo Powiatowe w Wolsztynie), Marek Falkiewicz (Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu), Kamila Wieczorek (Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim), Agnieszka Rapicka-Urbaniak (PSSE w Wolsztynie.), Katarzyna Łamaszewska (PSSE w Grodzisku Wielkopolskim) oraz Lucyna Matysiak (PSSE w Nowym Tomyślu) po sprawdzeniu testów wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Kornelia Dyderska

(Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu)

II miejsce – Zuzanna Gawron

(Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Powodowie)

III miejsce - Klaudia Wyrwa

(Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie)

 

Nagrody dla uczestników olimpiady ufundowały Starostwa Powiatowe w Wolsztynie, Nowym Tomyślu oraz Grodzisku Wielkopolskim.

Po olimpiadzie odbyły się Obchody Światowego Dnia AIDS, w których udział wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Wolsztyńskiego, Wicestarosta Grodziski, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wolsztynie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Wielkopolskim, Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Tomyślu, Burmistrz Wolsztyna, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, Wójt Gminy Przemęt, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wolsztynie, Naczelna Pielęgniarek Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie, Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wolsztynie, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolsztynie, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu wolsztyńskiego oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. W ramach obchodów wystąpili uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie, tancerze ze Szkoły Tańca „Latina” w Wolsztynie oraz grupa teatralna PaT Profilaktyka a Ty, która przygotowała kompilację autorskiego spektaklu pt. „Pij, bądź artystą” oraz „Pamiętników narkomanki” autorstwa Barbary Rosiek. Podczas obchodów wysłuchać można było interesującego wykładu Pani Hanny Jędrzejewskiej z Poradni Profilaktyki i Terapii MONAR w Lesznie oraz wręczono nagrody uczestnikom międzypowiatowej olimpiady wiedzy.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji obchodów Światowego Dnia AIDS.

 

Mapa zagrożeń