ul. Drzymały 16, 64-200 Wolsztyn, tel. 68 384 20 23
Polish English French German Russian

logo niepodleglo

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2018

Światowy Dzień Zdrowia odbywa się co roku pod innym hasłem. W tym roku tematem przewodnim jest „Zdrowie dla wszystkich”, a hasłem tegorocznych obchodów: „Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego”.

Niektóre kraje już poczyniły znaczące postępy w osiągnięciu powszechnej opieki zdrowotnej. Jednak dla połowy światowej populacji dostęp do koniecznej opieki zdrowotnej jest wciąż niemożliwy. Jeśli kraje chcą osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju, kolejny miliard ludzi musi znaleźć się w zasięgu powszechnej opieki zdrowotnej do 2023 r.

Celem Światowego Dnia Zdrowia jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia powszechnej opieki zdrowotnej i możliwych do osiągnięcia zyskach płynących z tego faktu. Światowa Organizacja Zdrowia wraz z partnerami podzieli się przykładowymi sposobami osiągnięcia powszechnej opieki zdrowotnej poprzez serię wydarzeń i debat.

Cytując Dyrektora Generalnego WHO, „nikt nie powinien wybierać między śmiercią, a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupieniem leków, a kupieniem jedzenia”.

Informacja

 


 

Światowy Dzień Zdrowia – spotkanie prozdrowotne w Szkole Podstawowej nr 3

Dnia 6 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego im. Michała Drzymały w Wolsztynie odbyło się spotkanie prozdrowotne z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz uroczyste podsumowanie programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. W przedsięwzięciu wziął udział przedstawiciel PSSE w Wolsztynie, który przekazał informacje dotyczące Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie klas V wraz z nauczycielem - p. Dorotą Florek przygotowali apel, podczas którego przedstawili wnioski z programu edukacyjnego.

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania WSSE w Poznaniu.
 

Mapa zagrożeń