ul. Drzymały 16, 64-200 Wolsztyn, tel. 68 384 20 23
Polish English French German Russian

logo niepodleglo

ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS 2019 - PKD

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia dzień 1 grudnia ustanowiono Światowym Dniem AIDS. Jest to dzień, w którym uwaga społeczeństwa powinna skupić się na ciągle aktualnym problemie epidemii zakażeń wirusem HIV. Jest także elementem solidarności z osobami żyjącymi z wirusem HIV oraz chorymi na AIDS.

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS 2019 - PKD

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2019

Co roku – w trzeci czwartek listopada – obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Pomysł ten zrodził się ponad 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha.

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2019

PRELEKCJE W PLACÓWKACH SYSTEMU OŚWIATY W POWIECIE WOLSZTYŃSKIM

W ubiegłym tygodniu w placówkach systemu oświaty powiatu wolsztyńskiego przedstawiciel PSSE w Wolsztynie wraz z przedstawicielem KPP w Wolsztynie przeprowadzili prelekcje dotyczące zagrożeń związanych z „nowymi narkotykami” w których udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Czytaj więcej: PRELEKCJE W PLACÓWKACH SYSTEMU OŚWIATY W POWIECIE WOLSZTYŃSKIM

IX EDYCJA KONKURSU WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA "TRZYMAJ FORMĘ!"

Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zapraszają do udziału w IX edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”, organizowanej w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”.

Czytaj więcej: IX EDYCJA KONKURSU WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA "TRZYMAJ FORMĘ!"
 

Mapa zagrożeń