ul. Drzymały 16, 64-200 Wolsztyn, tel. 68 384 20 23
Polish English French German Russian

logo niepodleglo

POGADANKI DLA UCZESTNIKÓW WYPOCZYNKU

Dnia 14 sierpnia 2019 r. w restauracji RUEDA w Buczu oraz 16 sierpnia 2019 r. w ZSZ w Wolsztynie przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wolsztynie przeprowadził pogadankę nt. bezpiecznych wakacji dla uczestników wypoczynku letniego. Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę nt. bezpieczeństwa w okresie wakacji letnich, profilaktyki chorób odkleszczowych oraz zapobieganiu palenia tytoniu.

POGADANKA W WILCZU

Dnia 5 sierpnia 2019 r. na obozie zorganizowanym w bazie obozowej w Wilczu w ramach „Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie przeprowadził pogadankę nt. zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy, a przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wolsztynie nt. profilaktyki chorób odkleszczowych.

Czytaj więcej: POGADANKA W WILCZU

UWAGA NA KLESZCZE!

Aktywność kleszczy rozpoczyna się wczesną wiosną i trwa aż do późnej jesieni, a nawet wczesnej zimy. Im wyższa jest temperatura i wilgotność otoczenia tym bardziej wzrasta aktywność kleszczy. Kleszcze żyją na terenie całego kraju, najczęściej w miejscach wilgotnych i obfitujących w roślinność. Można spotkać je dosłownie wszędzie.

Czytaj więcej: UWAGA NA KLESZCZE!

AKCJA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA NA PLAŻY W WIELENIU

Dnia 30 lipca 2019 r. na kąpielisku Uczniowskiego Klubu Sportowego „Krokus” w Wieleniu przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wolsztynie wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej zorganizowanej przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Czytaj więcej: AKCJA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA NA PLAŻY W WIELENIU

JASNE JAK SŁOŃCE

zaSŁOŃ się przed:

- naturalnym źródłem promieniowania, czyli słońcem

oraz

- sztucznym źródłem promieniowania UV, w szczególności solarium.

Pamiętaj, że korzystanie z solarium jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci i młodzieży i jest niedozwolone przed ukończeniem 18 roku życia.

Czytaj więcej: JASNE JAK SŁOŃCE

WRÓĆ BEZ HIV I INNYCH CHORÓB PRZENOSZONYCH DROGĄ PŁCIOWĄ... Z WAKACJI!

HIV jest to skrót, oznaczający ludzki wirus nabytego niedoboru odporności, który przenosi się wyłącznie z człowieka na człowieka. Do zakażenia dochodzi wówczas, gdy płyny ustrojowe (krew, męskie nasienie, preejakulat, mleko kobiece), zawierające wirusa przedostaną się do organizmu drugiej osoby przez uszkodzoną skórę lub błony śluzowe.

Czytaj więcej: WRÓĆ BEZ HIV I INNYCH CHORÓB PRZENOSZONYCH DROGĄ PŁCIOWĄ... Z WAKACJI!

POGADANKA DLA UCZESTNIKÓW PÓŁKOLONII

Dnia 11 lipca 2019 r. na terenie Kempingu „Ustronie” w Karpicku przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wolsztynie przeprowadził pogadankę nt. bezpiecznych wakacji. Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę nt. bezpieczeństwa w okresie wakacji letnich, profilaktyki chorób odkleszczowych oraz zapobieganiu palenia tytoniu.

Czytaj więcej: POGADANKA DLA UCZESTNIKÓW PÓŁKOLONII

POGADANKA W OŚRODKU DYDAKTYCZNO-SPORTOWYM AWF WROCŁAW W OLEJNICY

Dnia 5 lipca 2019 r. w Ośrodku Dydaktyczno-Sportowym AWF Wrocław w Olejnicy, w grupie najmłodszych dzieci przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wolsztynie przeprowadził pogadankę nt. bezpiecznych wakacji. Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę nt. bezpieczeństwa w okresie wakacji letnich oraz profilaktyki chorób odkleszczowych.

POGADANKA W DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH WE WRONIAWACH - BEZPIECZNE WAKACJE

Dnia 3 lipca 2019 r. w Domu Wczasów Dziecięcych, w grupie najmłodszych dzieci przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wolsztynie przeprowadził pogadankę nt. bezpiecznych wakacji. Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę nt. bezpieczeństwa w okresie wakacji letnich. 30 dzieci uczestniczących w spotkaniu otrzymało smycze pozyskane z Urzędu Miejskiego w Wolsztynie.

Czytaj więcej: POGADANKA W DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH WE WRONIAWACH - BEZPIECZNE WAKACJE

POGADANKI W WILCZU

Dnia 4 lipca 2019 r. na obozie zorganizowanym w bazie obozowej w Wilczu przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wolsztynie wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie przeprowadzili pogadankę nt. bezpieczeństwa podczas wakacji. Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę nt. szeroko rozumianego bezpieczeństwa w okresie wakacji letnich. Tematyka spotkania obejmowała również niebezpieczne dla zdrowia i życia tzw. dopalacze, które w dalszym ciągu niestety są tematem aktualnym. Nie zabrakło również ostrzeżeń w kierunku profilaktyki chorób odkleszczowych. Każda grupa obozowa otrzymała również kleszczołapki, które służą do bezbolesnego i bezinwazyjnego usuwania kleszczy.

Czytaj więcej: POGADANKI W WILCZU
 

Mapa zagrożeń