ul. Drzymały 16, 64-200 Wolsztyn, tel. 68 384 20 23
Polish English French German Russian

logo niepodleglo

BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE

Pora jesienna to idealny czas na uzupełnienie zapasów domowej spiżarni, a co za tym idzie to doskonały czas na grzybobranie. Grzyby mają wielu zwolenników. Od dawna znalazły miejsce w naszej tradycji kulinarnej ze względu na swój specyficzny smak.

Czytaj więcej: BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE

ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE! ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO...

W dzisiejszych czasach o nowotworze złośliwym skóry usłyszeć można wiele. Powstaje, gdy naturalny proces starzenia się komórek nie przebiega prawidłowo i nowe komórki są nadal produkowane pomimo tego, że nie są już potrzebne. Dodatkowo stare lub uszkodzone komórki nie giną chociaż powinny, tworząc masę tkankową zwaną guzem lub nowotworem.

Czytaj więcej: ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE! ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO...

WYPOCZYNEK LETNI 2019 - PODSUMOWANIE

W elektronicznej bazie wypoczynku Ministerstwa Edukacji Narodowej zarejestrowane były 92 wypoczynki, w tym:

  • 46 wypoczynków w obiektach hotelowych lub innym obiekcie, w których świadczone są usługi hotelarskie,
  • 5 wypoczynków w obiektach używanych okazjonalnie do wypoczynku,
  • 12 wypoczynków pod namiotami ze stałą infrastrukturą,
  • 1 wypoczynek pod namiotami bez stałej infrastruktury,
  • 28 wypoczynków w miejscu zamieszkania.
Czytaj więcej: WYPOCZYNEK LETNI 2019 - PODSUMOWANIE

POGADANKI DLA UCZESTNIKÓW WYPOCZYNKU W WIELENIU

Dnia 23 sierpnia 2019 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Krokus” w Wieleniu przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wolsztynie przeprowadził pogadankę nt. bezpiecznych wakacji. Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę nt. bezpieczeństwa w okresie wakacji letnich, profilaktyki chorób odkleszczowych oraz zapobieganiu palenia tytoniu. Łącznie działaniem objęto 65 osób.

POGADANKI DLA UCZESTNIKÓW WYPOCZYNKU

Dnia 14 sierpnia 2019 r. w restauracji RUEDA w Buczu oraz 16 sierpnia 2019 r. w ZSZ w Wolsztynie przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wolsztynie przeprowadził pogadankę nt. bezpiecznych wakacji dla uczestników wypoczynku letniego. Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę nt. bezpieczeństwa w okresie wakacji letnich, profilaktyki chorób odkleszczowych oraz zapobieganiu palenia tytoniu.

 

Mapa zagrożeń