ul. Drzymały 16, 64-200 Wolsztyn, tel. 68 384 20 23
Polish English French German Russian

logo niepodleglo

SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MOCHACH I ZESPOLE SZKÓŁ W PRZEMĘCIE

Dnia 11 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mochach oraz Zespole Szkół w Przemęcie przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie przeprowadzili prelekcje nt. zagrożeń związanych z zażywaniem tzw. dopalaczy.

Po części teoretycznej odbył się pokaz z użyciem „narkogogli”, które symulują działanie środków odurzających oraz walizki profilaktycznej „Drug-Box”, w skład której wchodzą atrapy narkotyków. Spotkanie miało na celu poszerzyć wiedzę nt. bezpieczeństwa w okresie wakacji letnich.

MŁODZIEŻOWI LIDERZY ZDROWIA - KONTRA HIV 2019

Dnia 30 maja 2019 roku w Biurze Promocji i Turystyki w Wolsztynie zostało zorganizowane szkolenie „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra HIV” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wolsztyńskiego.

Czytaj więcej: MŁODZIEŻOWI LIDERZY ZDROWIA - KONTRA HIV 2019

SZKOLENIE "WIEM - NIE BIORĘ! JESTEM BEZPIECZNY"

Dnia 15 maja 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Obrze przedstawiciel PSSE w Wolsztynie wraz z policjantem KPP w Wolsztynie przeprowadzili szkolenie pn. „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny”, w którym udział wzięli uczniowie klas trzecich oddziału gimnazjalnego ww. szkoły.

Czytaj więcej: SZKOLENIE "WIEM - NIE BIORĘ! JESTEM BEZPIECZNY"

ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ZMARŁYCH NA AIDS 2019

Jak co roku w trzecią niedzielę maja – w bieżącym roku 19 maja – obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS (Candlelight Memorial Day). Obchody tego Dnia zostały zapoczątkowane w 1983 r., w celu uczczenia pamięci osób zmarłych na AIDS, a także zwrócenia uwagi na potrzebę niesienia pomocy osobom zakażonym HIV oraz chorym na AIDS.

Czytaj więcej: ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI O ZMARŁYCH NA AIDS 2019

PRELEKCJA "ZDROWA KOBIETA" W SZKOLE W KĘBŁOWIE

Dnia 5 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kębłowie przedstawiciel PSSE w Wolsztynie przeprowadził prelekcję pn. „Zdrowa Kobieta”, w której udział wzięło 35 dziewcząt klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III oddziału gimnazjalnego. Spotkanie miało na celu zwiększyć świadomość młodych kobiet na temat profilaktyki raka piersi oraz raka szyjki macicy.

Czytaj więcej: PRELEKCJA "ZDROWA KOBIETA" W SZKOLE W KĘBŁOWIE

POGADANKA "ZDROWA KOBIETA"

Dnia 2 kwietnia 2019 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Wolsztynie przedstawiciel PSSE w Wolsztynie przeprowadził prelekcję pn. „Zdrowa Kobieta”, w której udział wzięły dziewczęta klas VII i VIII ww. szkoły. Spotkanie miało na celu zwiększyć świadomość młodych kobiet na temat profilaktyki raka piersi oraz raka szyjki macicy.

Czytaj więcej: POGADANKA "ZDROWA KOBIETA"

SZKOLENIE "WIEM - NIE BIORĘ! JESTEM BEZPIECZNY"

Dnia 2 kwietnia 2019 r. w Niepublicznej Branżowej Szkole I Stopnia w Wolsztynie należącej do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze przedstawiciel PSSE w Wolsztynie wraz z policjantami KPP w Wolsztynie przeprowadzili szkolenie pn. „Wiem – nie biorę! Jestem bezpieczny”, w którym udział wzięli uczniowie ww. szkoły.

Czytaj więcej: SZKOLENIE "WIEM - NIE BIORĘ! JESTEM BEZPIECZNY"
 

Mapa zagrożeń