Facebook

YouTube

ul. Drzymały 16, 64-200 Wolsztyn, tel. 68 384 20 23
Polish English French German Russian

logo niepodleglo

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2017

Światowy Dzień Zdrowia odbywa się co roku pod innym hasłem. W tym roku tematem przewodnim jest depresja, a hasłem tegorocznych obchodów: „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i utrudnia wykonywanie najprostszych codziennych czynności. Niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

Depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

Informacja o Światowym Dniu Zdrowia

Prezentacja

Depresja - co trzeba o niej wiedzieć?

Gdy wydaje ci się, że nie warto żyć

Depresja u dzieci

Zapobieganie depresji u młodzieży

Depresja poporodowa

Depresja u osób starszych

Życie z osobą chorą na depresję

Europe 01 PLEurope 02 PLEurope 03 PL


Konkurs fotograficzny "Prawdziwa twarz depresji"

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wolsztynie pod patronatem Starosty Wolsztyńskiego zorganizował konkurs związany tegorocznym hasłem. Działania kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wolsztyński.

Regulamin

Zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka

Oświadczenie pełnoletniego uczestnika konkursu

Na etap powiatowy wpłynęły 2 prace konkursowe. Komisja konkursowa przyznała 2 nagrody:

I miejsce - Patrycja Świtała - Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych Hipolita Cegielskiego w Powodowie,

II miejsce - Paulina Anczurowska - Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych Hipolita Cegielskiego w Powodowie.

 

I MIEJSCE - PATRYCJA ŚWITAŁA (ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH I TECHNICZNYCH IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W POWODOWIE)

I miejsce SDZ

 

II MIEJSCE - PAULINA ANCZUROWSKA (ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH I TECHNICZNYCH IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W POWODOWIE)

II miejsce SDZ


Spotkanie prozdrowotne w Gimnazjum im. Krzysztofa Żegockiego w Kębłowie

Dnia 7 kwietnia 2017 r. w Gimnazjum im. Krzysztofa Żegockiego w Kębłowie odbyło się spotkanie prozdrowotne z okazji Światowego Dnia Zdrowia. W przedsięwzięciu wziął udział przedstawiciel PSSE w Wolsztynie, który przekazał informacje dotyczące Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie klasy II gimnazjum wraz z nauczycielem - p. Katarzyną Pochanke przygotowali apel, podczas którego przedstawili wiadomości dotyczące depresji. Odbyła się również projekcja filmów edukacyjnych.


Rozstrzygnięcie konkursu opublikowanego w prasie lokalnej "Na Temat"

Zakończył się konkurs na odnalezienie wyrazów w wykreślance zorganizowany z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Rozwiązaniem było 15 wyrazów związanych z depresją: zobojętnienie, samotność, wina, apatia, beznadziejność, przygnębienie, stres, cierpienie, niezdecydowanie, zaburzenie, ból, choroba, niepokój, lęk, smutek. Na konkurs wpłynęło 18 zgłoszeń. Spośród poprawnych odpowiedzi wylosowano troje laureatów. Wśród nich znalazły się: p. Anna Nadobnik z Kiełkowa, p. Alicja Przybyła z Karpicka oraz p. Natalia Kruszona z Nowej Dąbrowy. Nagrody czekają na laureatów w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie, ul. Drzymały 16.

 

Mapa zagrożeń